Beyond Meat

Esimeseks edukaks hangeldamiseks sai $BYND ehk võltskotlette tootev asutus.

Kuna ma ka USA börside ettevõtetest suurt midagi ei teadnud, valisin strateegiks viisi, kus vaatasin aktsia hinna graafikut. Kui hind oli viimastel päevadel ainult tõusnud, siis uurisin artikleid, postitusi jmt. et aru saada, kas hind võiks veel tõusta ning kui kõhutunne oli jaatav, võtsin positsiooni sisse ja müüsin selle mõne päeva pärast kasumiga maha.

Või vähemalt see oli plaan.

Igatahes esimene investeering läks väga hästi. Teenisin $BYND pealt kahe päevaga üle 10%. Hiljem selgus, et liiga vara müüsin, aktsia hind tõusis jägmise paari nädalaga veel 100%. Siiski üle $300 puhtaana käteen.

Et kõik liiga ilus ei oleks, siis $ROKU ja $TEAM ostsin just trendi pöördumise tipust. Müüsin need positsioonid umbes nädala pärast väikese kahjumiga maha, kuna tundus, et oodatud tõusu ikkagi ei tule. Ja mõned päevad hiljem mõlemad aktsiad tõusid üle 10%. Valus.

Join the Conversation

2 Comments

  1. Näen, et müüd tihti positsioone kahjumiga maha. Mis on olnud su hüpoteesid, et miks kohe pärast ostmist kaubamaja, roku jt lühiajaliselt tõusma peaksid?

    Like

    1. Kaubamaja kohta ei oodanudki tõusu, pigem seda, et see ei kukuks. $ROKU, $BYND, $TEAM, $MDB jmt puhul vaatasin hinnagraafikuid ja otsisin volatiilsust, st. et hiljutisi kõikumisi, soovitavalt tõusvas suunas. Lisaks $ZM puhul õnnestus teha hea diil vahetult enne kasumitulemusi. Kuigi hind oli juba pikalt ainult tõusnud, siis spekuleerisin, et tulemused on head ning võtsin positsiooni. Õnneks nii oligi ja hind tõusis peale seda lühikese ajaga 20% (ostsin $80 pealt, müüsin $101). Üldiselt on kõik siiani võetud aktsiad olnud tagantjärele vaadates head ideed – probleemiks on vahel olnud ainult liiga varane müük, ilmselt on süüdi eelkõige see, et olen selles valdkonnas täiesti algaja ja liiga trigger happy, kohe kui tundub et suund on pigem alla, läheb positsioon müüki.

      Like

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: