Tallinna börsilt minema

Alustasin investeerimisega 2019 a. alguses, kui avastasin et kontol on üleliigset raha, mis seal lihtsalt kasutult seisab. Infot investeerimise kohta eriti ei omanud, seega otsustasin alustada fondide ostmisest. Kui fondid olid veidi aega tiksunud, siis tekkis huvi ka aktsiaid proovida. Otsustasin vaadata ainult Tallinna börsi ettevõtteid, eelkõige siis tehingu- jmt. tasude tõttu, mis on suhteliselt madalad.

Mingeid eelistusi ega erilisi teadmisi noteeritud ettevõtete kohta polnud, aga meenus, et PRFoodi juhib üsna sümpaatne tüüp, seega lükkasingi oma esimese aktsiainvesteeringu just sinna. Hiljem vaatasin, et Kaubamaja on tublisti tõusnud ja ostsin seda ka. LHV foorumist jäi ette link ühe teise blogi juurde, kus kiideti Silvanot, ostsin siis seda ka. Ekspress paistis väga odav, võtsin kohe €3k eest. Elu tundus täitsa ilus.

Järgmiseks kuulutas Kaubamaja oma suure dividendi välja, aktsia hind hüppas veelgi – ostsin aktsiat juurde, et dividendi saada. Kui dividend välja tuli, ostsin kogu saadud raha eest veel Kaubamaja juurde.

Edasi enam nii hästi ei läinud. PRFoodsi igakuised aruanded teatasid aina kahanevatest müüginumbritest ning sellega koos läks aktsia hind alla. Ekspress näeb ainult näguripäevi. Kaubamaja hind võttis peale dividendi makset kummalise suuna, kus aktsia hind langes iga päev 2 senti. Kusjuures täiesti arusaamatult, kuna numbrite järgi tundus Kaubamajaga kõik parimas korras olevat.

Tuli välja, et üks suur fond jõudsalt müüb aktsiaid ning kuna likviidsus on Tallinna börsil olematu, siis müüs neid ilmselt väikeste juppide kaupa iga päev. Igatahes oli seda müüki ilmselt rohkem kui turg absorbeerida jõudis, hinna liikumise suund oli üsna selge ja täiesti vales suunas:

Kui ühel hetkel jaole jõudsin, olin oma protfelliga juba tublisti miinuses.

Lahenduseks, et portfelli päästa, haarasin õlekõrrest. St. et müüsin mai lõpus kõik oma kohalikud aktsiad kahjumiga (ja fondid pisikese kasumiga) maha ja suundusin USA börsidele volatiilsete aktsiatega hangeldama. How bad can it be? Parem ikka kui päevast päeva kahanevaid numbreid vaadata. YOLO

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: