Design a site like this with WordPress.com
Get started

Kuhu kadus $LK?

Kui võrrelda praegust porfelli seisu eelmisega, siis lisaks biotechile on kadunud ka Luckin Coffee $LK. Üldiselt on see olnud minu jaoks hea aktsia, olen pea iga uue võnkega teinud väikese teenistuse.

Tulemused on ligikaudsed ning peale tehingutasusid

Nagu graafikult näha, on hind peale võnkumist kokku surutud ja peale sellist liikumist võib oodata väljamurdu kõrgele üles. Mispärast ma siis kõigest 20€ eest väljusin?

Reedel väljamurre trendist praktiliselt toimuski, hind väljus liikumiskanalist ülespoole ($20.20), kuid seejärel tuli uuesti senisesse kanalisse tagasi, lõpetades $19.41 peal. Kõikvõimalikud kommenteerijad ootavad nüüd suurt tõusu ning kasutasid langust ära varude suurendamiseks, sest tekkinud sümmeetrilise kolmnurga mustriga graafik ei jäta teist võimalust.

Aga seep see ongi, ainus põhjus hetkel hinna muutuseks on graafiku kuju. Ühtegi teist põhjust kuskilt ei paista. Paraku olen ma sarnast situatsiooni üsna hiljuti näinud, nimelt kui $KPTI oli oma esimese 36% tõusu ära teinud ning reitinguagentuurid hooga aktsia hinnasihti tõstsid, siis oli kommentaariumides ülipositiivne sentiment, mis põhines uskumusele, et nüüd tulevad institutsionaalsed investorid, kes hakkavad hoolega aktsiat ostma, kuna see vastab nüüd mingitele reeglitele ning see ajab hinda edasi üles. Kerime mõned päevad edasi ja olin $2000 vaesem, sest loomikult mingit rahalaeva kuskilt ei tulnud.

Kuna reedene läbimurre ei õnnestunud ja kommentaarium oli veidi liiga positiivne, siis ootasingi ära sellise hetke, kui tulemus oli minu jaoks roheline ja müüsin oma positsiooni maha. Eks tuleval nädalal näeb, et kas kõhutunne oli õige või jään tõesti suurest teenistusest ilma. Lõplikust tulemusest hoolimata jäin siiski plussi, mis sellest, et õhkõrna.


Eelmises postituses oli kirjas position size punkt, kus mainisin, et edaspidi kavatsen hoida kolme positsiooni. Kui aga järele mõelda, siis on sellega tõenäoliselt raskusi. Kuna portfell on juba nii väikeseks kulunud (õnnestus tuulde lasta 35% portfelli esialgsest väärtusest), siis jääb iga positsiooni suurus omakorda üsna väike. Täisring kõikide positsioonide vahetamiseks maksab tehingutasudena umbes $120, mis tähendab, et keskmine tulemus peab omadega nulli jäämiseks olema suurem kui +1.5%. Kahe positsiooniga oleks risk suurem, aga tulemus peaks olema 1%. Oh jah, suurema portfelliga oli kõik ikka palju lihtsam.


Lühidalt ka praegusest potfellist. Viimaseks lisanduseks oli küberturbe ettevõte Zscaler $ZS. Ja peamiseks põhjuseks järgmine graafik, millelt on näha, et endine vastupanu tase on muutunud toetuse tasemeks, mis võiks tähendada edasist aktsia hinna tõusu.

Kas läheb nüüd sajani ära?

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: